Na odprtem prvenstvu Azije v streljanju za invalide so slovenski strelci imeli uspešne nastope.

Po letu 2002, ko je Franc Pinter – Ančo v Koreji osvojil naslov svetovnega prvaka, je tu ponovno zaigrala slovenska himna. V disciplini padajoče tarče je Pinter zmagal, presenetljivo pa je po razstreljevanju tretje mesto
osvojil Dušan Rupar, kar je njegova prva medalja na velikih tekmovanjih.

Z nastopi so nadaljevali tudi vsi trije slovenski tekmovalci v razredu SH2 (tekmovalci, ki zaradi okvare ali poškob rok uporabljajo posebno stojalo). Damjan Pavlin, Srečko Majcenovič in Gorazd Tiršek so se uvrstili v finale
osmih najboljših strelcev (četrto, šesto in osmo mesto). V finalu je Tiršek z odličnim streljanjem prišel na 3. mesto, Pavlin na 5., medtem ko je Majcenovič ostal na 8. mestu.

V disciplini R3 (zrčcna puška leže) sta odlično nastopila tekmovalca v razredu SH1 (tekmovalci z okvaro ali poškodbo nog), Franc Pinter Ančo in Dušan Rupar. Prvi je zadel 599 krogov, kar je pomenilo najboljši rezulat
predtekmovanja, ki si ga je delil s se dvema tekmovalcema. Dušan Rupar pa je s krogom manj zasedel 7. mesto pred finalom.

V finalu je zlasti Rupar streljal izvrstno in se prebil na 4. mesto ter le za 0,1 kroga zaostal za medaljo. Pinter je z nekoliko slabšim finalom zdrsnil na 5. mesto. Ne glede na to, sta oba rezultata glede na to, da naša strelca nista specialista za to disciplino, izvrsten uspeh.