Košarkaši so prvi tekmovalni dan dosegli zmago in z rezultatom 65:63 premagali reprezentanco Rusije, kar je izjemna spodbuda za naše fante, ki imajo v svoji prvi tekmovalni skupini zbrane najboljše evropske ekipe z izjemo Litve in Grčije, zato jo imenujejo »skupina smrti«. Tekma je bila precej razburljiva in polna preobratov, Slovenci so v prvi četrtini povedli za 10 pik, obdržali prednost tudi v drugi četrtini, potem pa je sledil dramatičen preobrat. Rusi so prevzeli vodstvo in ga držali do končnice tekme, vendar je Slovenija z izjemno obrambo in dobrim tandemskim sodelovanju Lukiča in Jakofčiča obrniti rezultat v naš prid. Nabito polna dvorana je uživala v izjemni in napeti predstavi na parketu. Očitno vlada za nastope v tej skupni izjemno zanimanje, saj sta si tekmo ogledali tako ukrajinska kot tudi španska ekipa.  Naša ekipa je v povprečju nižja od drugih ekip, zelo se je poznala odsotnost Mihe Zupana, ki bi pripomogel k boljši obrambi in napadu, saj zanj naša ekipa nima ustrezne menjave.

Strelci: Šebjan (4), Jakofčič (21), Drekonja (10), Makuc (2), Lukič (28).

Skoki: Šebjan (3), Jakofčič (15), Perič (2), Makuc (1), Starc (2), Lukič (9), Rankovič (2).

Slovenija – Rusija 65:63