Igra varovancev Petra Brumna je v prvi četrtini tekme z Ukrajino spominjala na zlate čase slovenske gluhe košarke. Naši so v prvih šestih minutah povedli z 12:1 in vodstvo držali vse do prve polovice druge četrtine, ko je sledil dramatičen preobrat. Slovenci so imeli že v prvih 15 minutah igre 5 osebnih napak, medtem ko Ukrajina niti ene. Do polčasa smo izgubljali že za 11 pik. Razigrani Jakofčič tudi v nadaljevanju ni  imel partnerja v dobri igri, v tretji četrtini je sledila izključitev Lukiča iz igre, v zadnji še Jakofčiča, ko je prejel peto osebno napako. V zadnji četrtini Slovenci brez ključnih igralcev niso več našli prave igre proti razigrani Ukrajini. Makuc je v zadnjem delu poskušal zmanjšati zaostanek, ki je bil kljub njegovim zadetkom ob koncu tekme kar 30 točk. Slovenija je z dvema porazoma v predtekmovalni skupini zdaj le še v boju za uvrstitev od 9. do 12. mesta.

Strelci: Jakofčič (19), Makuc (19), Lukič (8), Drekonja (6), Javornik (5), Šebjan (4), Starc (4), Orešnik (3).