Slovenska reprezentanca je danes z rezultatom 104:80 prepričljivo nadigrala Japonce.  Slovenci so že v prvi četrtini povedli za 15 točk, razliko še povečevali v drugi četrtini in v tretji dosegli razliko za 20 točk, ki so jo držali vse do konca tekme. Danes je Miha Jakofčič dosegel kar 49 točk v 31 minutah igre, tako je svoji konstantni kvalitetni igri dodal še absoluten rekord v doseženih točkah, ki jim je dodal še zavidljivo število skokov.  Razigral se je tudi Perič, Lukič je serviral izjemne podaje, Šebjan je držal proti Japoncem odlično obrambo. Že jutri bodo Slovenci ponovno stopili na parket, igrali bodo proti ruski reprezentanci. Trener Brumen je podal končno oceno današnje zmage, za izjavo smo prosili tudi absolutno zvezdo slovenske reprezentance.

Strelci: Jakofčič (49), Perič (24), Lukič (8), orešnik (8), Makuc (4), Starc (4), Šebjan (4), Drekonja (3)

Skoki: Jakofčič (12), Perič (10), Lukič (7);

SLO : JAP 104:80     Peter Brumen    Miha Jakofčič