Na Okroglem so se 17. in 18. aprila 2010 pomerili najboljsi tekmovalci v showdownu in sicer na državnem prvenstvu za leto 2010. Organizator tekmovanja je bila ZŠIS – POK, izvajalec pa Športno društvo slepih in slabovidnih Škofja Loka.

Zmagovalca v posamični konkurenci sta postala tekmovalca iz MDSS Celje, Peter Zidar v moški konkurenci in Jana Fuhrer v ženski konkurenci. Pri moških je drugo mesto zasedel prav tako tekmovalec MDSS Celje, Ladislav Humski, tretje mesto pa Sandi Sabo iz MDSS Murska Sobota. V ženski konkurenci je drugo mesto osvojila Tanja Oranič iz MDSS Kranj, tretje mesto pa Sanja Kos iz MDSS Celje.

V ekipni konkurenci so prvo mesto prav tako osvojili tekmovalci Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Celje pred ekipo Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Ptuj in ekipo Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska sobota, ki je osvojila tretje mesto.