Tretji tekmovalni dan v Sheffieldu je v znamenju zmag. V 5. tekmi so fantje premagali Švede s 5 : 2.

“Tokrat smo od začetka začeli izredno zbrano in Švedom nismo dovolili, da bi resneje ogrozili naš gol. Švedi so v prvem polčasu naredili 3 kazenske strele. Izkoristili smo dva in na odmor odšli z vodstvom 2 : 0. V drugem polčasu smo nadaljevali z dobro igro, raznovrstnimi meti, skrivanjem žoge in plod tega je bil tudi izid v 13. minuti, ko smo vodili s 4 : 0. Nato nekaj trenutkov nezbranosti in Švedi so z dvema goloma iz treh metov zmanjšali zaostanek na 2 : 4. Opravili smo menjavo in Pirc je s prvim metom v igri dosegel končni rezultat 5 : 2. Zelo sem zadovoljen, da se je v ekipo po zadnjih dveh zmagah vrnil mir, z mehkimi žogami imamo vedno manj težav in upam, da tako ostane tudi jutri, ko igramo pomembni tekmi proti Špancem in Avstralcem,”