Darko Đurić (S4) je danes, 5.7.2011, priplaval prvo medaljo za Slovenijo. Odlično je nastopil v disciplini 50 m delfin in s časom 45.99 le za 2.78 sekunde zaostal za zmagovalcem Čehom Arnostom Petrackom.

V isti disciplini je nastopil tudi naš drugi tekmovalec Aleš Sečnik (S2). V združeni kategoriji S1-S4 žal ni mogel konkurirati in je tako s časom 1:22,94 zasedel 7. mesto. S tem časom je  tako odplaval osebni rekord, ki pa je v skupini S2 tudi neuradni svetovni rekord.

V še enem finalu danes se je Darko Đurić pomeril z močno konkurenco skupine S4 na 50 m prosto in osvojil 8. mesto.

Boro Štrumbelj:

»Danes je bil po pričakovanjih naš dan. Po sedmih letih smo ponovno osvojili medaljo na velikem tekmovanju. Darko Đurić je z rezultatom 45.99 osvojil srebrno medaljo v disciplini 50 m delfin. V isti disciplini je Aleš Sečnik osvojil sedmo mesto z novim osebnim rekordom 1.22,84 (neuradni svetovni rekord v skupini S2). Darko se je uvrstil tudi v finale na 50 m prosto, kjer je plaval nekoliko slabše kot zjutraj in osvojil 8. mesto.«