Sheffield – Tokrat so se slovenski plavalci v postavi Alen Kobilica, Aleš Sečnik in Darko Đurić s trenerjema dr. Borom Štrumbljem in Gregom Nahtigalom podali izboljševat rezultate na močan mednarodni miting, na katerem je sodelovalo kar 43 držav.

Naši plavalci so tokrat nastopili v šestih disciplinah, najboljšo formo pa je pokazal Đurić, ki je osebne rekorde popravil v vseh svojih štirih disciplinah, v svoji kategoriji osvojil prvo, dve drugi in tretje mesto, v A finalu v absolutni konkurenci na 50m delfin pa je bil po točkah tretji. V istem finalu se je vrhunski rezultat nasmihal tudi Sečniku, ki pa je bil zaradi lastne napake žal diskvalificiran.

Z visokimi pričakovanji se je tekmovanja udeležil tudi Alen Kobilica, ki intenzivno lovi norme za nastop na paraolimpijskih igrah, ki bodo letos v Londonu. Žal pa je že na prvi preizkušnji, 50m prosto napravil napako, saj je na štartnem bloku izgubil ravnotežje, padel v vodo in bil posledično diskvalificiran. Zato pa je naslednji dan za več kot tri sekunde popravil osebni rekord na 100m prsno in bil v svoji kategoriji tretji.