Ukrajina in Avstrija izpadli, obstali Litva in Češka

//Ukrajina in Avstrija izpadli, obstali Litva in Češka

Ukrajina in Avstrija izpadli, obstali Litva in Češka

 

Včeraj se je v Laškem s štirimi tekmami zaključilo predtekmovanje letošnjega EP v košarki na vozičkih skupine B.

 

 

Tekmovanje organizirata ZSIS – POK ter Zveza paraplegikov Slovenije. Slovenija je zadnji dan predtekmovanja okusila premoč Francije. V soboto se bo naša ekipa z Rusi borila za končno 5. mesto.

Para polfinala sta Hrvaška – BiH ter Francija – Švica, v boju za obstanek pa se bodo spoprijele ekipe iz Litve in Ukrajine ter Avstrije in Češke.

V soboto, 30. 6., bo potekala zaključna prireditev, ki ji bo dal pečat častni pokrovitelj tekmovanja predsednik republike dr. Danilo Türk.

 

Vrstni red po grupah:

Hrvaška 4-0, Švica 3-1, Rusiija 2-2,  Litva 1-3, Češka 1-3.

Francija 4-0, BiH 3-1, Slovenija 2-2, Avstrija 1-3 , Ukrajina 0-4.

 

Petek, 29.6., izločilni boji:

za obstanek:

 

LITVA – Ukrajina 75:61 (24:11, 12:18, 16:11, 23:21)

Litva: Stravinskas 24, Skucas 34, Jarusevicius 2, Venckus 2, Lingyte 13.

Ukrajina: Voitovich 4, Gutsan 6, JYelshev 30, Rezhnichenko 4, Karchenkov 4, Milyutin 11, Tykhonov 2.

 

 

Avstrija – ČEŠKA 54:74 (8:18, 19:25, 11:17, 16:14)

Avstrija: Wastian 5, Hairrli 8, Dogan 2, Hagen 2, Theissl 2, Hoglinger 3, Kraft 32.

Češka: Sindelar 2, Tucek 42, Solc 2, Pohlmann 7, Erben 10, Sykora 5, Nahlik 2, Srutka 4.

 

 

polfinale:

Hrvaška – BiH (15.30)

Francija – Švica (17.45)

 

sobota, 30.6.

tekma za 9. mesto (8.45)

tekma za 7. mesto (11.00)

Slovenija – Rusija (13.15)

tekma za 3. mesto (15.30)

tekma za 1. mesto (18.00)

zaključna prireditev (19.45)

 

EP 2012, skupina B, rezltati predtekmovanja:

 

nedelja, 24.6.

SLOVENIJA – Avstrija 49:48 (12:9, 13:13, 10:12, 14:14)

Slovenija: Slapničar 10, Gračner 10, Učakar 10, Budimlič 8, Banjac 9, Centrih 2.

Avstrija: Hanisch 2, Wastian 4, Savič 2, Haiyrli 21, Theissl 10, Hoglinger 3, Kraft 6.

 

ponedeljek, 25.6.

Švica – HRVAŠKA 52:55 (17:11, 16:15, 12:10, 7:19)

Švica: Binda 8, Spuler 4, Hausammann 13, Suter 6, Hafeli 11, Bolliger 10.

Hrvaška: Ograjšek 2, Lisska 3, Avdić 6, Demirović 20, Vujica 2, Štimac 21, Slobodan 1.

 

Ukrajina – BOSNA IN HERCEGOVINA 34:71 (11:25, 1:16, 11:18, 11:12)

Ukrajina: Voitovych 2, Kalugin 2, Gutsan 1, Yelyshev 10, Karchenkov 9, Milytin 10.

Bosna in Hercegovina: Bogućanin 2, Ritan 2, Imsirović 8, Velibašić 4, Arnaut 22, Modronja 19, Purić 2, Šušnjar 2, Šejmenović 10.

 

Avstrija – FRANCIJA 45:73 (8:16, 10:17, 11:21, 16:19)

Avstrija: Wastian 6, Edler 2, Haizrli 5, Dogan 9, Theissl 7, Hoglinger 8, Kraft 8.

Francija: Sarron 4, Mehiaoui 10, Goutali 2, Lemaire 4, Etavard 9, Djallali 8, Deregnacourt 14, Belaid 4, Jouanserre 12, Duran 6.

 

Litva –  RUSIJA 48:63 (8:10, 13:22, 13:10, 14:10)

Rusija: Gorodetskiy 2, Litvayk 23, Matveev 18, Ermolinskiy 11, Bolshakov 2, Laykov 4, Gerasimov 2.

Litva: Stravinskas 15, Seniut 2, Skucas 14, Jaruseivius 2, Lingyte 13, Virkutis 2.

 

Češka – HRVAŠKA 55:61 (10:16, 13:14, 14:18, 18:13)

Hrvaška: Lisska 2, Avdić 13, Demirović 11, Vujica 4, Štimac 31.

Češka: Sindelar 5, Tucek 6, Pohlmann 5, Erben 25, Sykora 2, Nahlik 2, Srutka 4, Pliska 6.

 

torek, 26.6.

Ukrajina – FRANCIJA 84:32 (4:23, 10:25, 10:14, 8:22)

Francija: Sarron 3, Djallali 2, Lemaire 4, Etavard 12, Mehiaoui 6, Deregnaucourt 16, Belaid 10, Jouanserre 15, Laureri 4, Duran 6, Luce 6.

Ukrajina: Voitovych 2, Kalugin 5, Gutsan 4, Yelyshev 10, Karchenkov 2, Naumov 3, Milyutin 4, Tykhonov 2.

 

Litva – ŠVICA 43:72 (8:19, 10:19, 12:16, 13:18)

Litva: Skucas 18, Ciaplinskas 4, Jarusevicius 5, Lingyte 4, Virkutis 12.

Švica: Binda 8, Spuler 6, Hausammann 13, Amaher 8, Suter 19, Hafeli 16, Bolliger 2.

 

Rusija – ČEŠKA 54:70

Češka: Sindelar 12, Tuček 29, Pohlmann 4,  Erben 4, Sykora 2, Nahlik 2, Šrutka 5, Pliska 12.

Rusija: Litvayk 20, Matveev 8, Pisarev 8, Ermolinksiy 8, Sitnikov 4, Laykov 6, Gerasimov 7, Krasyuk 1.

 

BIH – Slovenija 73:31 (19:11, 24:5,11:12, 19:3)

Bosna in Hercegovina: Fazlić 6, Imsirović 6, Ignjatović 2, Majstorić 4, Velibašić 7, Arnaut 8, Modronja 15, Purić 1, Šušnjar 2, Šejmenović 22.

Slovenija: Slapničar 2, Gračner 10, Hodžić 2, Budimlić 6, Mušič 1, Banjac 5, Ceglar 2, Centrih 3.

 

Ukrajina – AVSTRIJA 38:62 (8:22, 9:15, 13:13, 8:12)

Ukrajina: Gutsan 10, Butenko 2, Yelyshev 10, Rezneyhenko 1, Karchenkov 4, Naumov 9, Milyutin 2.

Avstrija: Wastian 12, Haiyrli 12, Hoglinger 14, Kraft 22.

 

sreda, 27.6.

LITVA – Češka 68:57 (15:21, 19:12, 22:12, 12:12)

Litva: Stravinskas 14, Skucas 32, Jarucevicius 8, Lingyte 8, Virkutis 6.

Češka: Sindelar 4, Zemanek 2, Tuček 20, Solc 2, Pohlmann 8, Sykora 8, Pliska 13.

 

SLOVENIJA – Ukrajina 51:35 (13:12, 15:1, 11:11, 12:11)

Slovenija: Klep 2, Slapničar 12, Gračner 4, Učakar 13, Budimlić 10, Banjac 8, Centrih 2.

Ukrajina: Kalugin 1, Gutsan 5, Yelyshev 5, Reznychenko 6, Karchenkov 5, Naumov 6, Milyutin 5, Tykhonov 2.

 

BiH – FRANCIJA 53:80 (17:17, 6:20, 16:17, 14:26)

BiH: Fazlić 4, Imsirović 6, Majstorić 5, Velibašić 4, Arnaut 4, Modronja 15, Purić 2, Šušnjar 3, Sejmenović 10.

Francija: DJallali 2, Goutali 4, Etavard 3, Mehiaoui 19, Deregnaucourt 22, Belaid 4, Jouanserre 16, Laureri 2, Duran 8.

 

HRVAŠKA – Litva 74:67 (18:8, 16:19, 17:20, 23:20)

Hrvaška: Lisska 3, Avdić 10, Demirović 28, Vujica 4, Štimac 18, Sokolović 6, Slobodan 4.

Litva: Stravinskas 9, Skucas 33, Ciaplinskas 4, Jarucevicius 7, Venckus 2, Lingyte 12.

 

ŠVICA – Rusija 58:49 (18:15, 16:7, 14:12, 10:15)

Švica: Binda 7, Spuler 4, Hausammann 6, Amacher 18, Suter 8, Hafeli 15.

Rusija: Gorodetskiy 4, Litvyak 20, Matveev 19, Laykov 4, Krasyuk 2.

 

četrtek, 28.6.

Češka – ŠVICA (14:22, 14:17, 12:11. 22:21)

Češka: Tuček 29, Erben 10, Sykora 7, Srutka 7, Pliska 9.

Švica: Binda 14, Spuler 6, Hausammann 21, Amacher 13, Hafeli 17,

 

RUSIJA – Hrvaška 71:63 (21:14, 20:17, 18:21, 12:11)

Rusija: Gorodetskiy 2, Litvayk 31, Matveev 21, Pisarev 2, Ermolinskiy 6, Laykov 9.

Hrvaška: Lisska 1, Avdič 2, Demirović 13, Vujica 12, Štimac 18, Sokolović 10, Slobodan 7.

 

FRANCIJA – Slovenija 77:43 (14:10, 14:9, 18:15, 31:9)

Francija: Sarron 2, Djallali 4, Goutali 4, Lemaire 4, Etavard 7, Mehiaoui 13,Deregnacourt 9, Belaid 8, Jouanserre 11, Laureri 5, Duran 6, Luce 4.

Slovenija: Slapničar 9, Gračner 12, Učakar 6, Budimlič 4, Mušič 4, Banjac 8.

 

Avstrija – BiH 58:71 (14:19, 16:17, 12:19, 16:16)

Avstrija: Hanisch 6, Wastian 5, Savic 2. Haiyrli 22, Theissl 4, Hoglinger 2, Kraft 17.

BiH: Fazlić 4, Imsirović 1, Majstorić 23, Velibašić 2, Arnaut 2, Modronja 28,Purić 2, Sejmenović 9.

 

Print Friendly, PDF & Email
2015-10-30T10:42:27+00:00 29. junij, 2012|

test

fwdwwgiguwgh