Marino Kegl je danes odigral četrtfinalno tekmo evropskega prvenstva gluhih v tenisu proti Gaborju Matheu iz Madžarske. Marino se je zavedal, da mu stoji nasproti njegov najtežji nasprotnik-drugi nosilec prvenstva in aktualni evropski prvak ter bronasti iz olimpijskih iger gluhih v Tajpeju. Bil je odločen, da mu ne bo zlahka prepustil točke. Borba je bila srdita, vendar je bil Madžar v premoči, že zaradi izkušenj z velikih tekmovanj in je deset let starejši, medtem, ko bo Marino šele 23. julija dopolnil sedemnajst let starosti. Torej, Marino Kegl je izgubil proti Madžaru z 6:3, 6:3.

Tako je Marino končal prvi nastop na evropskem prvenstvu gluhih z uvrstitvijo med 5. in 8. mestom, s tem je bil dosežen njegov cilj-biti med osmimi najboljšimi igralci tenisa Evrope. Jutri bo nadaljeval tekmovanje v evropskem pokalu mladih v tenisu, kjer bo ciljal na višja mesta. Igral bo tudi v mešanih dvojicah z Angležinjo.