V Madžarskem mestu Eger se je pričela letošnja sezona v namiznem tenisu. Tekmovanja se je udeležilo 121 tekmovalcev in 27 tekmovalk, ki so zastopali 25 držav. Med udeleženkami tokrat ni bilo slovenske reprezentance, saj naša najboljša namiznoteniška igralka Mateja Pintar še ni sanirala poškodbe, prav tako pa po poškodbi še ni okreval Bojan Lukežič. Samo tekmovanje je najbolj zaznamoval nastop nekdanje vrhunske hrvaške namiznoteniške igralke Sandre Paović, ki je po hudi prometni nesreči iz leta 2009 tokrat debitirala v kategoriji 6. Že v prvem krogu skupinskega dela je bila njena nasprotnica 4. igralka sveta Nemka Stephanie Grebe, ki pa jo je Hrvatica po hudem boju premagala s 3:2 v nizih. Kasneje sta se igralki še srečali finalu in Sandra je bila ponovno boljša. Drugače so na Madžarskem nastopili trije olimpijski prvaki iz Londona in sicer je Nemec Wollmert zmagal v kategoriji 7, domačin Palos je bil najboljši v kategoriji 11 in Slovak Jan Riapos, ki pa je v finalu kategorije 2 moral priznati premoč kolegu iz reprezentance Martinu Ludrovskemu. Rezultati in statistika

Že ta teden med 20.-23.3.2013 se bo v italijanskem Lignanu, kjer bo konec septembra Evropsko prvenstvo, pričelo naslednje tekmovanje. Tokrat bo le to na višjem kakovostnem nivoju, saj bo nastopalo okoli 230 tekmovalcev od tega kar 26 dobitnikov medalj iz Londona. V italijanskem obmorskem letovišču bo tudi slovenska udeležba na čelu z Andrejo Dolinar v kategoriji 4, Barbaro Meglič v kategoriji 4 in Primožem Kanclerjem v kategoriji 3.