V Eindhovnu od 4. do 7. aprila poteka mednarodno prvenstvo v plavanju, kjer nastopata slovenski reprezentanci v plavanju (invalidi in neinvalidi). Organizator je prvenstvo združil – integriral športnike invalide. Plavalci so razvrščeni po času glede na prijavo v kvalifikacijah, v finalih delih pa se omogoča nastop 8 najboljšim športnikom invalidom (glede na točke) v posameznih disciplinah. Slovensko plavalno reprezentanco športnikov invalidov pod taktirko Gregorja Nahtigala in Mateja Globočnika zastopata paraolimpijec Darko Đurić in Alen Kobilica.

Darko je prvi dan opravil nastopa na 50 delfin in 100 prosto. »Rezultati dobri za ta čas, veseli pa prvič odplavanih 100 prosto pod 1.30 minute, po Londonu seveda,« je dejal po nastopih.

Darko je v disciplini 50 delfin zbral 1182 točk, s časom 43.12 pa je pristal na 1. mestu. Na 100 prosto je s časom 1:29.32 zbral 796 točk in zasedel 4. mesto. Alen Kobillca je bila na razdalji 800 metrov edini slepi plavalec. V absolutni konkurenci je zasedel 7. mesto s časom 13:08.31, na 100 prosto pa je končal kot 12. (1:12.32).

En dan počitka za našo reprezentanco je odlično vplival na Darka Đurića, saj je 3. tekmovalni dan odplaval izjemno na 200 metrov prosto. V predtekmovanju je s časom 3:10.87 zasedel po točkah 1. mesto, vendar mu je popoldansko finale in čas 3:12.63 mesto odvzel. Končno je zasedel 5. mesto. Darko je po odplavanem finalu povedal, da je zadovoljen z rezultatom, saj je to le pripravljalno obdobje. Vrhunec se bo pokazal v avgustu na svetovnem prvenstvu v Kanadi.