Marino Kegl se je po porazu v 3. krogu teniškega turnirja na olimpijskih igrah gluhih poslovil od tekmovanja, novo priložnost pa bo iskal čez štiri leta v Ankari. Prvi nosilec turnirja Laurent Mikael, tudi aktualni olimpijski prvak, je bil s 6:0: in 6:3 boljši od Marina, ki se je izkazal predvsem v drugem setu. V 6. igri je celo poravnal rezultat na 3:3. Potem pa so do izraza prišle tekmečeve izkušnje.

130729_kegl_marino_00

Po uri in petintridesetih minutah se je zmage veselil Mikael Laurent, prvi gluhi igralec Deaf Ranking liste. Kegl je tekmovanje na olimpijadi zaključil od 9. do 16. mesta. Darko Kegl, Marinov trener, je po tekmi za spletno stran zveza-gns.si dejal, da je Marino v drugem nizu pokazal svoje teniško znanje.