Slovenski izbrani vrsti gluhih košarkarjev ni uspelo – v četrtfinalu jih je s 74:65 premagala Ukrajina, četa selektorja Izidorja Križana pa se bo borila za mesto od 5. do 8.

130729_gluhi_kosarka_00

Ukrajinska pobuda

Slovenija je sicer v začetku srečanja povedla, vendar je nato ukrajinska reprezentanca ves čas srečanja narekovala tempo igre. Ukrajina je prvo četrtino zaključila s tremi točkami prednosti (12:15), do polčasa je svoje vodstvo povišala na 33:27.

5. osebna napaka Zupana

Ukrajinci so v nadaljevanju prevzeli pobudo in večali prednost. Ko je Gaidamaka zadel še šesti met za dve točki, je bila prednost za Ukrajino ob koncu tretje četrtine že devet točk (53:44). Slovenija se je v zadnji četrtini vrnila v igro in pet minut pred koncem srečanja povedla za tri točke. Ukrajina je rezultat hitro izenačila. In potem je v končnici srečanja na parketu sledila prava drama.

Miha Zupan je tri minute pred koncem zabeležil peto osebno napako, kar pa so Ukrajinci izkoristili v svoj prid in tekma se je zaključila popolnoma v prid ukrajinskih navijačev, sklenjejo na Gluhi.si