Na 50. izboru za najboljše športnike Pomurja so za leto 2013 nagrade osvojili kickboksar Dejan Vajs, nogometašica Mateja Zver in ženski nogometni klub Teleing Pomurje Beltinci. Najboljši pomurski športnik minulega leta je Vajs, slovenski reprezentant v kickboksu (ŠC Barada Maribor), ki je po naslovu evropskega prvaka in svetovnega podprvaka lani osvojil še naslov svetovnega prvaka v kategoriji wako.

130716_kegl_00

Drugi je bil Marino Kegl (ŽTK Maribor), mladinski evropski prvak v tenisu med gluhimi. Tretji pa strelski reprezentant Robert Markoja (SD Štefan Kovač Turnišče), šesti z EP v streljanju z zračno puško.

Najboljša športnica leta 2013 je nogometašica Zverova, članica ŽNK Teleing Pomurje Beltinci, državna reprezentantka in najboljša igralka minulega DP. Drugo mesto je zasedla odbojkarica Sara Sakovič, članica ŽOK Kema Puconci. Na tretje mesto se je uvrstila še ena nogometašica Tanja Vrabel (ŽNK Teleing Pomurje), najboljša strelka državnega prvenstva članic.