Rusija je vnovič potrdila, tudi da je športna velesila. Na včerajšnjih šestih končnih odločitvah so gostitelji 11-ih paraolimpijskih iger osvojili nove štiri zlate kolajne, skupaj jih imajo že 34, od tega 11 zlatih.

:: Videopovzetke dneva spremljajte na TV Slovenija 2

:: Videoprenos iger v živo iz Sočija

Ruska prevlada

Olimpijska prvaka sta postala Roman Petuškov (biatlona sede na 12.5 km) ter Azar Karačurin (biatlon stoje 12.5 km). Zlati sta bili tudi ruski biatlonki Alena Kaufman (10 km stoje) in Mikhalina Lisova (10 km slepi in slabovidni). Med slepimi in slabovidnimi na 12.5 km je bil najboljši Ukrajinec Vitalij Lukianenko, na 10 km sede pa je bila najhitrejša Nemka Anja Wicker.

Kdo za medalje?

Včeraj smo dobili tudi polfinaliste hokejskega turnirja, Rusi so z 2:1 ugnali Američane, Kanada je z zmago proti Čehom (1:0) potrdila 1. mesto v skupini. Za medalje se bodo udarili Rusi, Norvežani, Kanadčani in Američani.