Slovenija je po izvrstni zadnji četrtini, 24:8 je bilo, prišla do prve zmage. Varovanci selektorja Gregorja Vodenika so bili s 56:40 boljši od Grčije. Blestel je trojec Milan Slapničar (16 točk in 21 skokov), Grega Gračner (15 točk, 4 skoki, 3 podaje), Slobodan Banjac (13 točk, 11 skokov, 4 podaje). S to zmago si je Slovenija zagotovila obstanek v skupini B.

Grki so povedli 0:2, temu pa je sledila izvrstno nadaljevanje, prva četrtina pa je pripadla Sloveniji (16:7). Naši reprezentanci je pripadel polčas – 26:16. Nadaljevanje pa je bilo slabo. Reprezentanca kar pet minut ni dosegla točke, Grki pa so poravnali na 26:26. Strelski post je prekinil izkušeni Slobodan Banjac. Pred zadnjo četrtino je bil rezultat poravnan – 32:32. S serijo 19:0 je bilo konec vseh grških upov, Slovenija pa si je povsem zasluženo priigrala obstanek v B diviziji. Ob nekaj več uigranosti in centru bi bila Slovenija konkurenčna za najvišja mesta.