S prvim krogom, ki ga je 9. novembra v Banja Luki pripravila domača ekipa KKI Vrbas, so se pričela tekmovanja v regionalni NLB Wheel ligi. V sezoni 2014-2015 pet ekip igra tekme po dvokrožnem turnirskem Bergerjevem sistemu in pravilih IWBF.

141107_nlb_wheel_00

Zagrebčani ugnali Avstrijce

V športni dvorani v Banja Luki sta se v prvi tekmi pod koši srečali KKI Vrbas in Slovenija. Favorizirana ekipa gostiteljev je Slovenijo premagala z rezultatom 74:54. Druga tekma je poraz prinesla ekipi RSV Kärnten, ki je morala premoč priznati ekipi KKI Zagreb. Avstrijci so srečanje izgubili z rezultatom 46:74. Ekipa Slovenije je v nadaljevanju tekmovanja drugo tekmo zgubila z močnim nasprotnikom KIK Sano iz Sanskega Mosta. Rezultat – 31:63. Zadnjo tekmo prvega kroga so v dokaj izenačeni tekmi z ekipo RSV Kärnten dobili domačini. Kar v dveh četrtinah je bil rezultat izenačen (14:14). V prvi četrtini so si priigrali pet točk prednosti v tretji pa še tri. Rezultat tekme – 64:56. Sodil tudi Dečman Tekme so ob tehničnem delegatu Milanu Lukanu sodili: Hrvoje Pencinger (HR), Ernad Karović (BiH) in Mitja Dečman (SLO). Ligo vodi vodja športa pri ZPS Gregor Gračner. Tudi v letošnji sezoni je glavni pokrovitelj Nova ljubljanska banka, medijski pa Kosarka.si, še dodajo na Zvezi paraplegikov Slovenije.

Liga NLB Wheel, 1. krog, Banja Luka, 9.11.
KKI VRBAS– Slovenija 74:54 (19:15, 23:11, 15:19, 17:09)