Slovenija je na 10. golbal turnirju v Benetkah zasedla 4. mesto. Prvaki so postali Čehi, drugi so bili Švedi, tretji pa Ukrajinci. »Prvi igralni dan smo odigrali vse tekme.  Vse smo tudi zanesljivo dobili. Še največ preglavic smo imeli z Švedi. Zlomili smo jih v zadnji četrtini tekme. Priložnost za igro so dobili vsi igralci. Dobro smo delovali v napadu. Medtem, ko smo v obrambi dobili nekaj poceni golov,« je uvodni del tekmovanja opisal trener Ivan Vinkler.

Pričakovali več

V nadaljevanju je Slovenija v četrtfinalu z 10:0 odpravila Romune, v polfinalu pa priznala premoč Švedom, v malem finalu pa še Ukrajini. »V polfinalu smo seveda pričakovali zmago. Pričeli smo z udarno trojko, ki pa ni prinesla pričakovane igre in prednosti. Tudi menjave niso prinesle boljše igre. Tokrat se je v zadnjih minutah tehtnica prevesila na Švedsko stran in na koncu izgubili za dva gola. Poraz je vplival na igro za tretje mesto, kjer nismo bili konkurenčni Ukrajincem. Kljub temu da Ukrajinci dobro mečejo, so bili nosilci naše igre neprepoznavni. Za to tekmo lahko edino pohvalim Višnikarja, ki je zelo dobro deloval v obrambi n napadu. S končnim ezultatom nisem zadovoljen, kot tudi igralci ne. Do evropske prvenstva, ki bo v začetku julija, nas čaka veliko dela, da bomo zadovoljili sebe in navijače,« je sklenil Vinkler.