Po torkovem sijajnem nastopu bronastega Tadeja Encija na 400 metrov je sledil nastop v drugi njegovi disciplini na 200 metrov. Za to disciplino se je prijavilo 26 atletov, ki so najprej morali opraviti dopoldanske kvalifikacije za preboj v popoldanski polfinale.

Tadej je bil razvrščen v zadnjo 4. kvalifikacijsko skupino. V cilj je pritekel kot drugi v skupini s časom 22.85 sekunde, kar je pomenilo 6. kvalifikacijski čas in se uvrstil v popoldanski polfinalni boj za petkov finale.

2307_enci_00

Po kratkem počitku skupaj s trenerko Petro je odšel na popoldansko ogrevanje pred polfinalno tekmo. Zadal si je cilj s uvrstitvijo v finale. Začel je v 1. polfinalni skupini na 4. progi, odtekel s vso močjo in v cilj pritekel kot tretji s časom 22.68 sekunde, skupno 5. iz obeh polfinalnih skupin in se uvrstil v petkov finale. Tadej je izjavil, da bo petkov finale odtekel na vse ali nič in dodal zadovoljstvo s svojim cilji, kar si je zadal.

Danes je prosti dan, kar bo pravšnji dan za počitek pred jutrišnjim zadnjim finalnim tekom na 200 metrov.