V Beogradu poteka tekmovanje evropskega pokala v parakolesarstvu, ki so se udeležili tudi slovenski predstavniki. V soboto so potekale cestne dirke v parku Ušče, kjer se je pomerilo 52 kolesarjev iz 8 držav.

:: Fotogalerija iz Beograda

V kategoriji H5 je do prvega mesta prikolesaril ročni kolesar Primož Jeralič in lanskoletni nastop po času močno izboljšal. V kategoriji triciklov, T2, je Silvo Logar osvojil tretje mesto. V kategoriji tandemov je slovenski dvojec Aleš Dragar/Gregor Pečlin na premiernem nastopu osvojil tretje mesto! V kategoriji C4 je David Kuster v močni konkurenci osvojil 6. mesto. Roman Pongrac v kategoriji C2 žal ni nastopil zaradi tehničnih težav.

Danes čaka slovenske parakolesarje še tekmovanje v kronometru, ki bo odločalo tudi o skupnem seštevku vikenda ter podeljevanju UCI točk.