V Podčetrtku se je začelo evropsko prvenstvo v odbojki sede, ki ga je uradno otvoril predsednik evropskega komiteja za odbojko sede Norvežan Toraly Thorkildsen. Vsi zbrani so se z minuto aplavza spomnili tudi dolgoletne sekretarke evropskega paraodbojkarskega komiteja Marie-Thérèse Scholtens, ki je umrla letos.

:: VIDEO: Uradna otvoritev evropskega prvenstva v Podčetrtku

:: Videomaterial z evropskega prvenstva v Podčetrtku

Vsi že zmagovalci

Peter Misija, župan občine Podčetrtek, je izrekel vsem zbranim iskreno dobrodošlico. »Vesel sem, ker Podčetrtek postaja vse bolj športna občina. Skozi leta smo gostili številne športe, zdaj pa še evropsko prvenstvo. Vsem zbranim želim, da dobro tekmujete, zame pa ste že danes vsi zmagovalci,« je dejal Misja.

»Prepričan sem, da je pred nami izvrstno tekmovanje. Prav tako sem prepričan, da boste vsi zadovoljen zapuščali Podčetrtek,« pa je zbranim povedal Vasja Cimerman, član upravnega odbora Zveze za šport invalidov Paraolimpijski komite.

Tudi Gabrovec in Humerca

Slavnostne otvoritve, navdušile so plesalke in plesalci Plesne šole Mavrica, sta se udeležila tudi Bogdan Gabrovec, predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije, in generalni sekretar Odbojkarske zveze Slovenije Gregor Humerca.

Tekmovalni uvod v prvenstvo pa sta že ob 13. uri naredili velesili Rusija in Ukrajina, s 3:0 so slavile Rusinje. Tekma dneva je pripadla Sloveniji in Nemčiji.

Evropsko prvenstvo lahko spremljate tudi v neposrednem videoprenosu na naši spletni strani.

Slovenija – Nemčija 3:0

Slovenija je z zmago začela nastop na evropskem prvenstvu, s 3:0 v nizih so varovanke selektorja Simona Božiča ugnale Nemke. Jutri ob 19. uri jih čaka obračun z Madžarkami.

Domačinke so tekmo začele v postavi Jakin, Ocepek, Gošnak, Gaberšček, Trbuc Roudi, Zbil, Jeler. Slovenija je boljše pričela, potem so pobudo prevzele Nemke, ki so vodile 7:9, potem tudi 18:21. Temu je sledila serija 7:1 in zasluženo prigaran niz, ki je odprl vrata h končni zmagi. Očitno je breme prve tekme na domačem terenu pustilo posledice, a je trenerju Simonu Božiču uspelo prebuditi ekipo, ki je zahvaljujoč dobremu serviranju prišla do zmage v prvem nizu (25:22), odločilno točko je prispevala Novogoričanka Mira Jakin.

Nadaljevanje je bilo lažje, kot da je dekletom padlo breme z ramen. Slovenske točke so kar deževale, 8:3 je bilo, potem 12:4. Za 13:7 je Celjanka Regina Terbuc Roudi odigrala kar z nogo in presenetila Nemke. Gledalci so znali nagraditi požrtvovalnost domačih igralk, ki so brez težav dobile tudi drugi niz (25:22).

V tem tempu so nadaljevale tudi v tretjem, kjer so povedle 6:2, nato 12:6, ob koncu pa se je semafor ustavil na 25:15. Reprezentanca je zmago proslavila z navijači, ki so obljubili, da se zberejo tudi jutri!