V Podčetrtku je pod streho drugi tekmovalni dan, Slovenija je dosegla še drugo zmago. Uspeha so se veselile še Ukrajinke, Rusinje in Nemke. Predtekmovanje se bo končalo jutri.

Izvrsten prvi niz

Slovenija je v prvem nizu proti Madžarski navdušila. Do 5:5 je bil rezultat poravnan, potem je zavoljo vnovič dobrega začetnega udarca ušla na 14:6. V tej prvini se je izkazala Mira Jakin (as za 10:5), niz pa se je končal v našo korist 25:11.

Kar 56 točk

V drugem nizu so gledalci pričakovali, da varovanke Simona Božiča nadaljujejo v tem ritmu. Pa saj so do 12:7, potem se je ustavilo. Sosede so nas ujele na 12:12, potem pa vodile celo 16:20. Naveza Jakin – Danica Gošnak – Lena Gabršček je poskrbela, da je domača vrsta ujela gostje na 20:20. Imeli smo celo zaključno žogo pri 24:22, a se Madžarke niso predale. Klonile so šele po asu Jasmine Zbil, ki je zabila za 29:27.

Tudi tretji niz je bil izenačen do 16:16, do konca je do izraza prišla slovenska individualna kakovost, niz pa se je sklenil z rezultatom 25:22.

Razočarani selektor

»Občutki so mešani. Malce sem razočaran nad našo igro. Dobra je bila le v prvem nizu. Punce sem opozarjal, da na evropskem prvenstvu ni lahkih tekem. Ne vem, zakaj so danes tako reagirale. Se bomo morali malce pogovoriti. V tem hipu je važno, da smo zmagali,« je povedal selektor Simon Božič.

Po tekmi je bil opravljen tudi doping test, kamor je bila izžrebana naša reprezentantka Jana Ferjan.

Še Hrvaška

Jutri ob 19. uri bo Slovenija na zadnji tekmi predtekmovanja pomerila s Hrvaško, ki danes ni bila kos Nemčiji (0:3). Še drugo zmago na prvenstvo je zabeležila tudi Rusija, ki je bila s 3:0 premočna za Finsko, Ukrajina pa je s 3:1 premagala Ukrajino.