Slovenska ženska reprezentanca se bo jutri in v soboto borila za medalje na evropskem prvenstvu v Podčetrtku. Varovanke selektorja Simona Božiča so s 3:0 v nizih v četrtfinalu odpravile Finsko.

V petkovem polfinalu se bo Slovenija ob 19. uri pomerila z Ukrajino, ki je na zadnjih paraolimpjiskih igrah v Londonu zasedla 3. mesto.

1211_odbojka_03

Slovenija v polfinalu (foto: Drago Perko/ZSIS-POK)

Trema pri Slovenkah

Pot do polfinala pa je bila vse prej kot lahka, kot kaže rezultat – 3:0 v nizih. Gostiteljice so imele precej dela s Finkami, prva dva niza sta se končala z identičnih 25:23 v korist Slovenk, ki so obakrat slabo pričele. Očitno je pomembnost tekme naredila svoje. Poraženke so se poslovile od boja za Rio, takisto pa je poražena Finska ostala tudi brez možnosti, da prihodnje leto nastopijo na svetovnem pokalu na Kitajskem. Tam se bodo delile še vstopnice za Rio 2016.

Videoprenos in posnetki tekem:

Cencljeva začela, Ocepkova končala

Finke se niso dale – že v prvem nizu so vodile 11:16, po dveh minutah odmora in dobri igri Regine Terbuc Roudi so jih Slovenke ujele na 18:18. Marina Cencelj je prispevala točko za 20:20, po vodstvu 24:22 pa so Slovenke vzele ponujeno.

Podoben scenarij smo videli tudi v nadaljevanju. Finke so pobegnile na 3:6 in 7:12. Temu je sledila ohrabrujoča domača serija 9:2. Zmago je priigrala s točko Suzana Ocepek (25:23).

Pohvalil le zadnji niz

»Šele v zadnjem nizu smo odigrale dobro in pametno. Prej pa so bile igralke preveč nervozne. Očitno to prinaša domač teren,« je po tekmi povedal selektor Božič, ki je pohvalil zadnji niz (25:17).

Počitka ne bo – v petek se bo Slovenija ob 19. uri za vstop v finale pomerila z Ukrajino, ki je v četrtfinalu s 3:0 opravila z Madžarsko, Nizozemke so bile s 3:1 boljše od Nemk. Zadnjega polfinalista je dal obračun aktualnih evropskih prvakinj Rusije in Hrvaške, s 3:0 so slavile Rusinje.