Slovenska golbal reprezentanca je izgubila tekmo polfinala proti Angliji (7:9, 5:4), danes ob 12.30 pa bodo naši golbalisti z zmago v tekmi za 3. mesto lovili preboj v A divizijo!

„Tekmo proti Angliji smo pričeli v postavi Ledinek, Višnikar in Koščak. V prvem polčasu smo kar dobro delovali. Bilo je nekaj slabih obramb Ledineka in Višnikarja, s katerimi je nasprotnik še držal stik z nami. V napadu je slabše deloval Koščak. Kljub temu smo polčas dobili za en gol. V drugi polčas smo stopili premalo aktivno. Ni bilo vzpodbujanja. To je nasprotnik izkoristil in povedel za dva gola. Nato smo spet oživeli in prišli do izenačenja. Vse do dveh minut pred koncem je bil rezultat izenačen. Nato sta v dveh napadih Koščak in Ledinek naredila penal, kar je nasprotnik izkoristil. Ni se nam več uspelo pobrati. Kljub temu sem z igro zadovoljen, ker smo pokazali, da smo konkurenčni. Seveda še nismo izgubili vseh možnosti za A skupino. To bo odločala današnja tekma za 3. mesto proti Izraelu, ki na tem prvenstvu kaže dobre partije. Prve tri ekipe se namreč uvrstijo v višji rang (A skupin) evropskega golbala,“ so povedali v našem taboru.