Invalid športnik leta 1994 – 2015

//Invalid športnik leta 1994 – 2015

Invalid športnik leta 1994 – 2015

Na tem mestu objavljamo vse dobitnice in dobitnike priznanj za športnico in športnika leta, dodani tudi nagrade za ekipe in perspektivne mlade športnike. 

Invalid športnik leta 1994 – 2015

2015

športnica: Anja Drev, alpsko smučanje
športnik: Franček Gorazd Tiršek, strelstvo
perspektivni mladi športnik: Patrik Jagodic, plavalec

ekipi:
ženska reprezentanca v odbojki sede (Lena Gabršček, Senta Jeler, Nadja Ovčjak, Regina Terbuc Roudi, Marina Cencelj, Jasmina Zbil, Suzana Ocepek, Danica Gošnak, Bogomirca Jakin in Jana Ferjan)

moška reprezentanca kegljanje slepi in slabovidni (Tomaž Furlan, Marjan Žalar, Mitja Žalar, Safet Baltič, Jakob Vodušek, Miro Rus, Darjo Vogrič, Jože Lampe, Igor Žagar)

2014

športnica: Veselka Pevec, strelstvo
športnik: Franček Gorazd Tiršek, strelstvo
perspektivni mladi športnik: Marino Kegel, tenis

ekipi:
ženska reprezentanca v odbojki sede ( Lena Gabršček, Jasmina Zbil, Suzana Ocepek, Danica Gošnak, Bogomira Jakin, Marinka Cencelj, Saša Kotnik Hren, Regina Terbuc Roudi in Jana Ferjan)

mešana strelska ekipa (Veselka Pevec, Damjan Pavlin, Franček Gorazd Tiršek)

2013

športnica: Jana Führer, showdown
športnik: Darko Đurić, plavalec
perspektivni mladi športnik: Marino Kegel, tenis

ekipi:
ženska reprezentanca v odbojki sede (Saša Kotnik, Marinka Cencelj, Lena Gabršček, Regina Terbuc Roudi, Jasmina Zbil, Simona Satošek, Danica Gošnjak, Bogomira Jakin, Suzana Ocepek in Ana Justin)

mešana ekipa v showdownu (Sanja Kos, Tanja Oranič, Peter Zidar, Simon Podobnikar in Miha Susman)

2012

športnica: Tatjana Ljubič Majcen, atletika
športnik: Franček Gorazd Tiršek, strelstvo

ekipi:
ženska kegljaška ekipi slepih in slabovidnih

moška košarkarska reprezentanca gluhih

2011

športnica: Tatjana Ljubič Majcen, atletika
športnik: Jože Flere, atletika

ekipi:
ženska namiznoteniška Mateja Pintar in Andreja Dolinar

moška strelska reprezentanca (Srečko Majcenovič, Franček Gorazd Tiršek in Damjan Pavlin)

2010

športnica: Jana Führer, showdown
športnik: Marjan Žalar, slepi kegljač

ekipa:
namiznoteniški igralki Mateja Pintar in Andreja Dolinar

moška strelska reprezentanca (Srečko Majcenovič, Damjan Pavlin in Gorazd Franček Tiršek )

2009

športnica:  Jana Führer, showdown
športnik: Rudolf Centrih, športni ribolov

ekipi:
ženska reprezentanca v sedeči odbojki (Anita Goltnik Urnaut, Marina Cencelj, Bogomira Jakin, Danica Gošnak, Alenka Šart, Štefka Tomič, Jasmina Zbil, Ana Justin, Lena Gabršček in Suzana Ocepek)

moška reprezentanca športni ribiči invalidi (Rudolf Centrih, Branko Zelič, Boštjan Javernik, Franc Štefanič in Karel Zimšek)

2008

športnica: Mateja Pintar, namizni tenis
športnik: Jože Flere, atletika

ekipi:
ženska reprezentanca v sedeči odbojki (Anita Goltnik Urnaut, Marinka Cencelj, Danica Gošnak, Bogomira Jakin, Saša Kotnik, Boža Kovačič, Suzana Ocepek, Alenka Šart, Štefka Tomič, Emilie Gradišek)

moška reprezentanca gluhih v košarki (Saša Lukić, Miha Jakofčič, Domen Starc, Damjan Šebjan, Nejc Drekonja, Aleksandar Perić, Matija Makuc, Miha Fabijan, Petar Ranković, Miha Zupan, Roman Krajačić in Jan Orešnik)

2007

športnica: Marija Fras, kegljanje za slepe in slabovidne
športnik: Damjan Pavlin, strelstvo

ekipa:
namiznoteniška ekipa Mateja Pintar, Andreja Dolinar, Barbara Meglič

2006

športnica: Mateja Pintar, namizni tenis
športnik: Franc Pinter, strelstvo

ekipa:
ženska reprezentanca v sedeči odbojki (Anita Goltnik-Urnaut, Danica Gošnak, Emilija Gradišek, Štefka Tomič, Boža Kovačič, Bogomira Jakin, Alenka Šart, Saša Kotnik)

2005

športnica: Mateja Pintar, namizni tenis
športnik: Franc Pinter, strelstvo

ekipa:
moška košarkarska reprezentanca gluhih (Domen Starc, Simon Grošelj, Miha Jakofčič, Christian Alexander Budelli, Saša Lukič, Damjan Šebjan, Albert Bijol, Petar Rankovič, Aleksander Perič, Nejc Drekonja, Miha Zupan)

2004

športnica: Mateja Pintar, namizni tenis

športnik: Franc Pinter, strelstvo

ekipa:
moška košarkarska reprezentanca gluhih (Damjan Šebjan, Miha Jakofčič, Aleksander Perič, Peter Potočnik – Hönigsman, Christian Alexander Budelli, Roman Krajačič, Domen Starc, Peter Rankovič, Saša Lukič, Miha Zupan, Simon Grošelj, Nejc Drekonja)

2003

športnica: Sabina Hmelina, alpsko smučanje
športnik: Samo Petrač, alpsko smučanje

ekipa:
ženska namiznoteniška ekipa Andreja Dolinar, Mateja Pintar

2002

športnica: Marija Fras, kegljanje za slepe
športnik: Franc Pinter, strelstvo

ekipa:
ženska reprezentanca v sedeči odbojki (Marinka Cencelj, Anita Goltnik-Urnaut, Andreja Gosak, Danica Gošnak, Emilie Gradišek, Mira Jakin, Katja Kokol, Saša Kotnik, Boža Kovačič, Alenka Šart, Štefka Tomič)

2001

športnica: Eva Zorko, judo
športnik: Franc Pinter, strelstvo

ekipa:
moška košarkarska reprezentanca gluhih (Nejc Drekonja, Simon Grošelj, Roman Krajačič, Peter Potočnik, Saša Lukič, Petar Rankovič, Miha Zupan, Domen Starc, Christian Alexander Budelli, Damjan Šebjan, Miha Jakofčič)

2000

športnica: Dragica Lapornik, atletika
športnik: Franc Pinter, strelstvo

ekipa:
ženska reprezentanca v sedeči odbojki (Anita Goltnik-Urnaut, Emilie Gradišek, Boža Kovačič, Marina Cencelj, Veronika Triplat, Alenka Šart, Danica Gošnak, Štefka Tomič, Saša Kotnik, Andreja Gosak, Bogomira Jakin)

1999

športnica: Sabina Hmelina, alpsko smučanje
športnik: Samo Petrač, alpsko smučanje

ekipa:
ženska reprezentanca v sedeči odbojki (Anita Goltnik-Urnaut, Emilija Gradišek, Boža Kovačič, Marina Cencelj, Veronika Triplat, Alenka Šart, Danica Gošnak, Štefka Tomič, Saša Kotnik, Andreja Gosak)

1998

športnica: Dragica Lapornik, atletika
športnik: Franjo Izlakar, atletika

ekipa:
moška reprezentanca v golbalu (Erlend More, Drago Potočnik, Vojko Štor, Ivan Vinkler, Igor Žagar, Boštjan Vogrinčič)

1997

športnica: Jožica Vrbančič, strelstvo
športnik: Danijel Pavlinec, plavanje

ekipa:
ženska reprezentanca v sedeči odbojki in moška reprezentanca v golbalu (Erlend More, Vojko Štor, Ivan Vinkler, Igor Žagar, Boštjan Vogrinčič)

1996

športnica: Lojzka Meglič, alpsko smučanje
športnik: Franc Pinter, strelstvo

ekipa:
košarkarska reprezentanca gluhih (Janez Kocjan, Damjan Šebjan, Alfred Pevcin, Aleš Podlogar, Peter Potočnik, Kristijan Alexander Budelli, Roman Krajačič, Petar Rankovič, Danijel Levstek, Sašo Lukič, Šime Mrša, Jože Jelen)

1995

športnica: Sabina Hmelina, alpsko smučanje
športnik: Ernest Jazbinšek, strelstvo

ekipa:
ženska reprezentanca v sedeči odbojki (Anita Goltnik-Urnaut, Boža Kovačič, Mira Jakin, Olga Gutman, Marinka Cencelj, Emilie Gradišek, Veronika Triplat, Alenka Šart)

1994

športnica: Dragica Lapornik, atletika
športnik: Franjo Izlakar, atletika

ekipa:
moška reprezentanca v golbalu (Erlend More, Ivan Vinkler, Miran Nimac, Drago Potočnik, Venčeslav Rejec, Pavle Ribič), 3. mesto SP v golbalu, Colorado Springs

Print Friendly, PDF & Email
2016-12-15T09:34:09+00:00 15. december, 2016|

test

fwdwwgiguwgh