Slovenija ima medaljo na svetovnem prvenstvu za gluhe in naglušne alpske smučarje. V avstrijskem Innerkremsu je 19-letna Anja Drev na uvodni tekmi prvenstva (smuk) zasedla izvrstno 3. mesto in osvojila svoje prvo odličje na članskih svetovnih prvenstvih.

Zlato je osvojila Rusinja Elena Jakovišina, srebrna pa je bila Čehinja Tereza Kmochova.

„Zadovoljna in vesela sem. S progo sem opravila dobro, čeprav je bila danes precej hitrejša kot včeraj na treningu, na določenih delih je bila celo nevarna,“ je po uspehu povedala Drevova, ki jo na na svetovnem prvenstvu spremljata glavni trener Drago Drev in njegov pomočnik Rok Tomažič.