Darko Đurić je minuli vikend nastopal na plavalnem mitingu na Danskem, kjer se je izkazal kljub poškodbi rame, ki jo je staknil na treningu. V Kobenhavnu je v A finalu na 50m delfin s časom 41:41 osvojil 2.mesto. V A finalu na 50m prosto je bil s časom 41:77 odličen peti. Na 100m prosto je s časom 1.31.28 zasedel 9.mesto in je prva rezerva v A finalu. Nastope na Danskem pa je sklenil na 200m prosto: s časom 3.15:74 je bil sedmi.

„Darko je na Danskem odplaval po pričakovanjih, saj naju spremlja poškodba ramena že zadnji mesec, zato treningi niso bili izvedeni po planu. Rezultati so za trenutni čas v sezoni zadovoljivi, predvsem se je pokazalo, da je hitrost na dovolj visoki ravni, vzdržljivosti pa nama malo manjka. Predvsem je na delfinu in drugim mestom pokazal da sva na dobri poti. Sedaj naju čaka delo na vzdržljivosti v vodi in v fitnesu, nastopil bo še na svetovnem pokalu v Angliji v mesecu aprilu, v maju se bo udeležil še tekem v ZDA, potem sledi miting v Berlinu (julij), septembra pa odhod na svetovno prvenstvo v Mehiko,“ je Darkove nastope ocenil njegov trener Alen Kramar, ki je pa pogleduje že v prihodnje tedne in mesece.

Na Danskem je Darka spremljal trener Anže Pretnar.