Z nastopoma Henrika Planka in Luke Plavčaka se je za Slovenijo sklenilo svetovno prvenstvo v atletiki v Londonu. Plank je v metu diska prišel v finale in zasedel 8. mesto, Plavčak je bil v premiernem nastopu v mednarodni konkurenci 11. v metu kija.

Plank je bil 8. z metom 14.88, svetovni prvak je postal Brazilec Rocha s svetovnim rekordom 23.88. Plavčak je zalučal kij 15.46 metra daleč. Zlato medaljo je osvojil novi in stari svetovni rekorder Srb Dimitrijević (31.99).

„Prvi del mi je nekako uspel, uvrstil sem se med osem na svetu. Drugi del pač ni šlo, imel sem težave z metalno palico. Malo sem razočaran, ampak 8. na svetu pa tudi ni tako slabo. To je šport, zato ga imam rad in jutri je nov dan za nove zmage. Hvala vsem za podporo,“ je dejal Plank. Naša atleta je v Londonu spremljal trener Luka Cmok.