Slovenski showdown (namizni tenis za slepe in slabovidne) je zabeležil nov izjemen uspeh. Reprezentanca se je s svetovnega prvenstva na Švedskem vrnila z naslovom svetovnega prvaka (Peter Zidar), bron (leta 2013 so bili svetovni prvaki) pa je osvojila ekipa v postavi Peter Zidar, Denis Repa, Sanja Kos in Tanja Oranič. Pod uspehe se je podpisal tudi trener Gregor Habjan.

Več kot uro trajajoč obračun

»Peter je še enkrat več potrdil svojo psihološko trdnost in odločnost. Čeprav je v finalu izgubljal že 0:2 v nizih, v tretjem pa 3:7. Take tekem v showdownu še nisem videl,« je bil Habjan navdušen nad finalom v moški konkurenci, kjer je bil Denis Repa peti. V ženski konkurenci je Sanja Kos pristala na 5. mestu, Tanja Oranič je bila sedma.

Zidar je bil svetovni prvak že drugič, dvakrat pa se lahko pohvali z naslovom najboljšega v Evropi.

»Nismo več tako dobri, konkurenca nas dohiteva. Vsi delajo in trenirajo več kot mi,« je opozoril trener Habjan. Ekipa odhaja konec meseca še na finalni turnir TOP12, prihodnje leto pa je na sporedu evropsko prvenstvo.