V soboto, 4. oktobra je v Dolu pri Hrastniku potekalo ekipno državno prvenstvo invalidov v pikadu. Na tekmovanje se je uvrstilo in prijavilo 11 ženski in 13 moških ekip. Državno prvenstvo je potekalo v organizaciji ZŠIS-POK, izvajalec pa je bilo domače Društvo invalidov Hrastnik, ki se je zelo potrudilo pri sami izvedbi. Predstavnik ZŠIS-POK na državnem prvenstvu je bil Primož Jeralič, ki je skupaj z županom občine Miranom Jeričem z otvoritvenem metom odprl omenjeno državno prvenstvo. Med gosti je bil tudi poslanec Miran Hršak. Naslov novih državnih prvakov je v ženski konkurenci osvojila ekipa DI Kočevje, medtem ko je v moški konkurenci slavila ekipa DI Trbovlje. Na spodnji povezavi si lahko ogledate rezultate končanega državnega prvenstva.