Tudi letos je v rehabilitacijsko-počitniškem centru Dom dva topola 13. do 15. aprila 2018 potekalo državno prvenstvo v šahu za distrofike. Organizator turnirja je bila Zveza za šport invalidov Slovenije – Paraolimpijski komite, izvajalec pa je bilo Društvo distrofikov Slovenije. Vse prisotne je uvodoma pozdravil in zaželel dobre partije podpredsednik ZŠIS-POK, Jakob Škantelj, nakar so šahisti turnir že v petek zvečer odigrali prvo kolo. Turnir se je sicer igral po švicarskem sistemu 8 kol v skupni konkurenci ženske in moški. Razglasitev pa je bila ločena za ženske in moške. Vsak igralec je imel na voljo 30 min za razmišljanje in še dodatne 3 min, če je imel šahist pomočnika za premikanje figur. Vsi udeleženci so po zaključku tekmovanja prejeli priznanja Društva distrofikov Slovenije, prvi trije moški in ženske pa medalje Zveze za šport invalidov Slovenije – Paraolimpijskega komiteja in praktične nagrade društva. Turnirja, ki ga je uspešno vodil sodnik Marjan Butala, se je udeležilo kar 32 šahistov, in sicer 24 moških in 8 žensk. Pri moških je postal prvak Niko Čižek, ki je dobil kar 7 partij, eno pa je remiziral, drugo mesto je zasedel Marjan Klemenčič z osvojenimi 6,5 točkami, tretje pa Gregor Žargaj z 6 točkami. Med šahistkami je bila najuspešnejša Mojca Sušec s 5 točkami, sledili pa sta ji na drugem mestu Tatjana Strmčnik z 4,5 točke in na tretjem Lidija Roškar s 4 točkami.