Za 29-letnim Darkom Đurićem je uvodni nastop na evropskem prvenstvu v paraplavanju, ki se je danes začelo v Dublinu. Darko je v 100m prosto zasedel 5. mesto s časom 1:32,42.

Zlato v Izrael

Evropski prvak je postal Izraelec Ami Omer Dadaon s časom 1:25,40, ki je bil najhitrejši že v predtekmovanju. Srebro je osvojil Nizozemec in Darkov sparing partner Michael Schoenmaker (1:27,03), tretji je bil Francoz David Smetanine (1:28,55).

Jutri na 50m prosto

V torek, 14.8., se bo pomeril na 50m prosto. Sreda in četrtek bosta minila za Darka brez nastopov. V bazenu bo vnovič v petek, 17.8., ko bo plaval na 200m prosto. Evropsko prvenstvo bo sklenil 19.8. na 50m delfin.

Dvakrat pri kolajni 2016.

Leta 2016 je evropsko prvenstvo potekalo na Portugalskem, Đurić pa je osvojil dve medalji, srebro na 100 m in bron na 200 m prosto.