Slovenski paraplavalni šampion 29-letni Darko Đurić je na evropskem prvenstvu v Dublinu osvojil bronasto odličje na 200m prosto. Evropski prvak je postal Nizozemec Michael Schoenmaker (3:07,12), srebrn je bil Izraelec Ami Omer Dadaon (3:10,76), bronast pa naš Darko (3:13,86).

Dve kolajni

Darko je na tem evropskem prvenstvu že osvojil zlato kolajno na 50m prosto, 5. mesto pa je zasedel na 100m prosto.

„Vesel sem te medalje, sezona se je poplačala. Obranil sem bron, ki sem ga osvojil tudi pred dvema letoma na EP. S trenerjem sva se domenila, da odplavam svojo dirko. Roka je bila že težka, a sem se boril do zadnjega meta. Izplačalo se je,“ je bil nove kolajne vesel Đurić, ki od novembra lani trenira z nizozemsko reprezentanco.