Na mladih svet stoji. V slovenskem paranamiznem tenisu so tudi zavoljo tega uči uprte v 20-letnega Domžalčana Luko Trtnika, ki bo eden od trojice (poleg njega še Barbara Meglič in Primož Kancler) iz naše reprezentance, ki bo nastopil na namiznoteniškem svetovnem prvenstvu za športnike invalide v Celju.

Kako ste se in kako se pripravljate na prihajajoče svetovno prvenstvo?
„Dan je dnevu enak: trening, počitek, hrana in spet v tem vrstnem redu.“

Je naporno?
„Predvsem so bile naporne fizične priprave, ki sem jih s klubom opravil v Kranjski Gori. Vse pa z željo, da bom na svetovnem prvenstvu optimalno pripravljen.“

So bile to take priprave, ko loparja in žogice ne vidiš?
„Točno take! Dva tedna smo dejansko izboljševali le fizično pripravljenost. Le en dan smo preživeli v družbi igralne mize!“

Šport invalidov je resen šport.
„Zelo. Sam treniram dopoldan do štirikrat na teden, v enem tednu imam še pet popoldanskih treningov. Vsak traja po tri ure. Potem pa računajte.“

In dodaja:
„Ves čas treniram v klubu v Mengšu, potem pa se občasno pridružim še reprezentančni bazi, ko delam s trenerjem Darkom Kojadinovičem ter Barbaro Meglič in Primožem Kanclerjem. Tudi ti treningi v reprezentanci mi zelo koristijo in pomagajo.“

V želji, da boste dobro pripravljeni, ste bili tudi na Slovaškem.
„V drugi polovici avgusta sem bil eden od mladih in nadarjenih igralcev, ki smo sodelovali na kakovostnem kampu. Dejansko je bila zasedba precej pestra, temu primeren tudi nivo igre, ki so ga premogli udeleženci. Koristilo mi je tudi to, da sem igral z gibljivimi in manj gibljivimi igralci. Ni bilo monotono, ampak razgibano. Sem pa lahko videl, kje sem, kaj moram še popraviti. Že zdaj pa mi je jasno, da imam še precej rezerv.“

In dodaja:
„Na Slovaškem smo se posvetili osnovam, tudi to je lahko dobro in koristno, da smo malce osvežili znanje z udarci, kot so „spin“, „kontra“ in „rezana“.

Svetovno prvenstvo se bliža.
„Priprave potekajo po načrtu. Nekaj stvari delam že precej boljše, kot sem to počel na zadnjem turnirju v Laškem, nekaj pa slabše. Zagotovo pa bomo izboljšati kakovost in sigurnost udarcev.“

SPINT 2018 bo dejansko najvišji rang tekmovanja, kjer boste nastopili.
„Pa saj se dejansko ne zavedam, kaj me čaka. Mislim, da bom šele v Celju dojel, kaj sploh svetovno prvenstvo je, kaj prinaša, kaj pomeni. Tekmovanja, SPINT 2018, se iskreno veselim! Tudi v času počitnic sem mislil na svetovno prvenstvo in razmišljal, kaj moram še narediti, da upravičim zaupanje. Prav zaradi svetovnega prvenstva sem na treningu še toliko bolj zbran, zavzet.“

Domače svetovno prvenstvo prinaša novega zagona na vašo športno pot?
„Zagotovo! V tem hipu razmišljam, da se dokažem v Celju, v tako močni in elitni konkurenci. Na zadnjem turnirju v Laškem sem se izkazal. Rad bi ponovil to še na svetovnem prvenstvu. Vem, da bo to težja naloga. A se zavedam, da sem sposoben narediti nekaj iz sebe tudi na tem tekmovanju!“

Kako pomemben bo žreb predtekmovanja?
„Določeno vlogo igra tudi žreb. Je pa res, da lahko dobiš prvega igralca s svetovne lestvice, pa ti je proti njemu lažje igrati, kot pa proti nekomu, čigar igra ti ne leži. Treniram, delam, da bom imel čim manj težav s konkurenco.“

Konkurenco z ostalih celin poznate?
„Nekaj že. Na 15. mednarodnem turnirju Slovenija Open Thermana Laško sem igral proti predstavnikoma Hong Konga in Japonske. Kljub temu pa ostale celine vendarle ostajajo neka neznanka zame.“

Bo lažje, ker igrate doma? Ker boste imeli v Celju, tako kot v Laškem v času mednarodnih turnirjev, podporo s tribun.
„V Laškem je bilo res super, tako v času turnirja kot lanskoletnega evropskega prvenstva EPINT2017. Prepričan sem, da bomo imeli podporo s tribun.“

Kaj se mora zgoditi, da boste zadovoljni zapustili svetovno prvenstvo v Celju?
„Sam me poznate: ni vse v rezultatu. Čeprav je res, da je ravno rezultat tista češnja na torti. Pomembneje pa je, da bom igral tako, da bom naredil sebe in trenerja ponosnega na odigrano!“

Print Friendly, PDF & Email