Ekipa Zveze za šport invalidov Slovenije Paraolimpijski komite je na 2. turnirju Lige NLB Wheel zabeležila polovičen izkupiček. Varovanci trenerja Žige Kobaševiča so uvodoma z rezultatom 45:55 porazili Zagrebčane. Slovenska ekipa je odlično začela 15:6 in v nadaljevanju tudi obdržala razliko. V naslednji tekmi je ZŠIS-POK izgubila proti ekipi KIK Sana (51:55). Slovenija je pravo igro pokazala v drugem polčasu, vendar je bila razlika iz prvega polčasa prevelika.

Odločajo sami

„Drugi krog smo zaključili z zmago in porazom, kar nam zagotavlja trenutno drugo mesto v skupini A pred zadnjim krogom, kar pomeni, da o svoji usodi glede vstopa v polfinale, odločamo sami. V prvi tekmi smo relativno hitro prišli do dvomestne prednosti, potem pa smo smo z veliko rotacije, igrali precej v valovih, vendar smo celotno tekmo vodili in zasluženo zmagali. Drugo tekmo smo začeli slabo, zgrešili smo precej 100 % priložnosti in odprtih metov, kar je vplivalo tudi na padec koncentracije v obrambi. V drugem polčasu smo se pobrali, zaigrali bolje in se nasprotniku približali, vendar je žal zmanjkalo časa za preobrat. Ekipa je po zaostanku pokazala, da ima karakter ter, da  tudi, ko nam ne gre, držimo skupaj.  Krivdo za poraz  prevzemam nase, saj smo prepozno poskusili z agresivnim pokrivanjem po celotnem terenu,“ je po tekmah v Zagrebu povedal trener Žiga Kobaševič.