V Tallinu se je začelo 1. svetovno prvenstvo v dvoranski atletiki za gluhe. Uvodoma se je predstavil Tadej Enci, ki je najprej zmagal v četrti kvalifikacijski skupini teka na 400m (54,71) in se zlahka uvrstil v polfinale.

V najtežji skupini

V polfinalu je tekel v najmočnejši skupini, s časom 50,75 zasedel tretje mesto in za las ostal brez želenega finala. Osvojil je končno 7. mesto.

Kot pa je sporočil trener Gregor Doberšek, se je pritožil, saj je prišlo med tekom do odrivanja Encija.

„Ni še končano! Še imamo upanje za finale! Podali smo uradni protest in video posnetek, na katerem je jasno razvidno, da je turški tekač namerno odrinil Tadeja Encija, ki pa je komaj ostal na nogah, kar bi morala biti direktna diskvalifikacija s strani sodnikov,“ je zapisal Doberšek.