Dosedanji športniki leta med invalidi

//Dosedanji športniki leta med invalidi

Dosedanji športniki leta med invalidi

Logatec, 09. decembra (STA) – Dosedanji dobitniki priznanj Zveze za šport invalidov Slovenije – Paraolimpijskega komiteja za najboljše športnike invalide v letih 1994-2008.

2008
– športnica: Mateja Pintar, paraolimpijske igre, Peking: 3. mesto posamično v namiznem tenisu,
– športnik: Jože Flere, paraolimpijske igre, Peking: 2. mesto v metu diska, kategorija F51,
– ekipi: ženska reprezentanca v sedeči odbojki (Anita Goltnik Urnaut, Marinka Cencelj, Danica Gošnak, Bogomira Jakin, Saša Kotnik, Boža Kovačič, Suzana Ocepek, Alenka Šart, Štefka Tomič, Emilie Gradišek), paraolimpijske igre, Peking: 4. mesto, moška reprezentanca gluhih v košarki (Saša Lukić, Miha Jakofčič, Domen Starc, Damjan Šebjan, Nejc Drekonja, Aleksandar Perić, Matija Makuc, Miha Fabijan, Petar Ranković, Miha Zupan, Roman Krajačić in Jan Orešnik), EP Bamberg, 2. mesto,

2007
– športnica: Marija Fras, SP v kegljanju za slepe in slabovidne, Košice:
1. mesto in svetovni rekord,
– športnik: Damjan Pavlin, EP v streljanju, Suhl: 1. mesto zračna puška stoje in sodelovanje v ekipah,
– ekipa: Mateja Pintar, Andreja Dolinar, Barbara Meglič, EP v namiznem tenisu, Kranjska gora: 1. mesto ekipno

2006
– športnica: Mateja Pintar, SP v namiznem tenisu, Montreux: 3. mesto posamično
– športnik: Franc Pinter, SP v streljanju, Sargans: 3. mesto trojni položaj 3×40 strelov MK puška; 2. mesto padajoče tarče,
– ekipa: reprezentanca v sedeči odbojki (Anita Goltnik-Urnaut, Danica Gošnak, Emilija Gradišek, Štefka Tomič, Boža Kovačič, Bogomira Jakin, Alenka Šart, Saša Kotnik), 3. mesto EP v sedeči odbojki, Roermond,

2005
– športnica: Mateja Pintar, EP v namiznem tenisu, Jesolo: 3. mesto open, 1. mesto v kategoriji 3;
– športnik: Franc Pinter, EP v streljanju, Wroclaw: 2. mesto 60 strelov stoje; 1. mesto MK puška 3×40 strelov trojni položaj; 1. mesto padajoče tarče,
– ekipa: košarkarska reprezentanca gluhih (Domen Starc, Simon Grošelj, Miha Jakofčič, Christian Alexander Budelli, Saša Lukič, Damjan Šebjan, Albert Bijol, Petar Rankovič, Aleksander Perič, Nejc Drekonja, Miha Zupan), 2. mesto olimpijske igre gluhih, Melbourne,

2004
– športnica: Mateja Pintar, Paraolimpijske igre, Atene: 1. mesto namizni tenis posamezno,
– športnik: Franc Pinter, paraolimpijske igre, Atene: 2. mesto strelstvo, zračna puška stoje,
– ekipa: košarkarska reprezentanca gluhih (Damjan Šebjan, Miha Jakofčič, Aleksander Perič, Peter Potočnik – Hönigsman, Christian Alexander Budelli, Roman Krajačič, Domen Starc, Peter Rankovič, Saša Lukič, Miha Zupan, Simon Grošelj, Nejc Drekonja): 1. mesto EP Ljubljana,

2003
– športnica: Sabina Hmelina, zimske olimpijske igre gluhih, Sundsvall:
alpsko smučanje, 2. mesto paralelni slalom,
– športnik: Samo Petrač, zimske olimpijske igre gluhih, Sundsvall:
alpsko smučanje, 2. mesto smuk,
– ekipa: Andreja Dolinar, Mateja Pintar, EP v namiznem tenisu, Zagreb: 1.
mesto ekipno,

2002
– športnica: Marija Fras, EP v kegljanju za slepe, Trstena: 1. mesto posamično,
– športnik: Franc Pinter, SP v streljanju, Seul: 1. mesto zračna puška stoje, 3. mesto 3×40 MK puška proste izbire,
– ekipa: ženska reprezentanca v sedeči odbojki (Marinka Cencelj, Anita Goltnik-Urnaut, Andreja Gosak, Danica Gošnak, Emilie Gradišek, Mira Jakin, Katja Kokol, Saša Kotnik, Boža Kovačič, Alenka Šart, Štefka
Tomič): 2. mesto SP v sedeči odbojki, Kamnik,

2001
– športnica: Eva Zorko, SP gluhih v borilnih veščinah, Ostia Lido: 1.
mesto judo (do 57 kg),
– športnik: Franc Pinter, EP v streljanju, Vejle: 1. mesto zračna puška stoje; 4. mesto MK puška 3×40,
– ekipa: košarkarska reprezentanca gluhih (Nejc Drekonja, Simon Grošelj, Roman Krajačič, Peter Potočnik, Saša Lukič, Petar Rankovič, Miha Zupan, Domen Starc, Christian Alexander Budelli, Damjan Šebjan, Miha Jakofčič), 2. mesto, poletne svetovne igre gluhih, Rim,

2000
– športnica: Dragica Lapornik, Paraolimpijske igre, Sydney: 3. mesto suvanje krogle
– športnik: Franc Pinter, Paraolimpijske igre, Sydney: 2. mesto zračna puška stoje, 4. mesto MK puška proste izbire 3×40,
– ekipa: reprezentanca v sedeči odbojki (Anita Goltnik-Urnaut, Emilie Gradišek, Boža Kovačič, Marina Cencelj, Veronika Triplat, Alenka Šart, Danica Gošnak, Štefka Tomič, Saša Kotnik, Andreja Gosak, Bogomira Jakin), 3. mesto SP v sedeči odbojki, Maastricht,

1999
– športnica: Sabina Hmelina, svetovne zimske igre gluhih, Davos: alpsko smučanje, 2. mesto superveleslalom,
– športnik: Samo Petrač, svetovne zimske igre gluhih, Davos: alpsko smučanje, 1. mesto smuk,
– ekipa: reprezentanca v sedeči odbojki (Anita Goltnik-Urnaut, Emilija Gradišek, Boža Kovačič, Marina Cencelj, Veronika Triplat, Alenka Šart, Danica Gošnak, Štefka Tomič, Saša Kotnik, Andreja Gosak), 1. mesto EP v sedeči odbojki, Sarajevo,

1998
– športnica: Dragica Lapornik, svetovno prvenstvo v atletiki, Birmingham:
4. mesto suvanje krogle, 5. mesto met diska,
– športnik: Franjo Izlakar, svetovno prvenstvo v atletiki, Birmingham: 1.
mesto suvanje krogle, 4. mesto met diska,
– ekipa: reprezentanca v golbalu (Erlend More, Drago Potočnik, Vojko Štor, Ivan Vinkler, Igor Žagar, Boštjan Vogrinčič), 1. mesto svetovne igre slepih, SP v golbalu, Madrid,

1997
– športnica: Jožica Vrbančič, svetovne igre gluhih, Koebenhaven:
streljanje, 6. mesto zračna puška,
– športnik: Danijel Pavlinec, EP v plavanju: 2. mesto 50 m prosto; 2.
mesto 100 m prosto; 2. mesto 400 m prosto,
– ekipa: ženska ekipa v sedeči odbojki, 2. mesto evropski pokal za klubske ekipe, Jurmala in reprezentanca v golbalu (Erlend More, Vojko Štor, Ivan Vinkler, Igor Žagar, Boštjan Vogrinčič), 1. mesto EP v golbalu, Stockholm,

1996
– športnica: Lojzka Meglič, EP gluhih v alpskem smučanju, Sundsvall: 1.
mesto smuk, 3. mesto veleslalom,
– športnik: Franc Pinter, Paraolimpijske igre, Atlanta: strelstvo, 2.
mesto zračna puška stoje,
– ekipa: košarkarska reprezentanca gluhih (Janez Kocjan, Damjan Šebjan, Alfred Pevcin, Aleš Podlogar, Peter Potočnik, Kristijan Alexander Budelli, Roman Krajačič, Petar Rankovič, Danijel Levstek, Sašo Lukič, Šime Mrša, Jože Jelen), 3. mesto EP v košarki za gluhe, Krakow,

1995
– športnica: Sabina Hmelina, zimske svetovne igre gluhih, Yllas: alpsko smučanje, 1. mesto smuk, 3. mesto superveleslalom, 2. mesto veleslalom;
– športnik: Ernest Jazbinšek, EP v streljanju, Järvenpää: 1. mesto zračna pištola
– ekipa: reprezentanca v sedeči odbojki (Anita Goltnik-Urnaut, Boža Kovačič, Mira Jakin, Olga Gutman, Marinka Cencelj, Emilie Gradišek, Veronika Triplat, Alenka Šart), 3. mesto EP v sedeči odbojki, Ljubljana

1994
– športnica: Dragica Lapornik, SP v atletiki, Berlin: 2. mesto suvanje krogle, 3. mesto met kopja, 3. mesto met diska,
– športnik: Franjo Izlakar, SP v atletiki, Berlin: 1. mesto suvanje, 2.
mesto met diska
– ekipa: reprezentanca v golbalu (Erlend More, Ivan Vinkler, Miran Nimac, Drago Potočnik, Venčeslav Rejec, Pavle Ribič), 3. mesto SP v golbalu, Colorado Springs (konec)tb/gb

Print Friendly, PDF & Email
2015-10-30T10:51:27+01:00 9. december, 2008|

test

fwdwwgiguwgh