V švedskem mestecu Solleftea se je z današnjim svečanim defilejem zastavonoš 26-tih držav udeleženk, končal Zimski paraolimpijski svetovni pokal (Solleftea Winter Paralympic World Cup). Tekmovanj v alpskem smučanju, biatlonu, teku na smučeh in hokeju na ledu se je udeležilo 350 športnic in športnikov invalidov. Slovenijo je na tem velikem tekmovanju zastopal reprezentant in kandidat za paraolimpijske igre v Vancouver-ju 2010, Gal Jakič.

V zadnjih dveh dneh tekmovanj v alpskem smučanju so se športnice in športniki preizkusili v dveh veleslalomih. V obeh je slavil Švicar Christoph Kuntz. Naš reprezentant je na prvem veleslalomu osvojil 24. mesto, drugi dan pa je po 25. mestu iz prvega teka pridobil 3 mesta in bil na koncu 22.

Sezona se za Gala Jakiča še ne končuje, saj ga čaka še šest slalomskih, prav toliko  veleslalomskih in štiri superveleslalomske preizkušnje v ZDA in Kanadi, na katere bo odpotoval v sredini marca.