V družbi več kot 300 tekmovalcev in tekmovalk, ki so se pomerili na že 13. pokalu Pivke, so svoje znanje pokazali tudi slepi in slabovidni kegljači. Kegljaški klub Pivka je prvi med organizatorji turnirjev na slovenskem, ki se je odločil medalje podeliti tudi v kategoriji športnikov invalidov. Zanje se je potegovalo 29 kegljačev in kegljavk iz šestih medobčinskih društev slepih in slabovidnih. V enotni moški konkurenci je zlato prepričljivo osvojil Tomaž Furlan B2 iz MDSS Koper, drugi je bil Marja Žalar B3 iz Ptuja, tretji pa Mitja Žalar B3 prav tako iz MDSS Ptuj. Pri ženskah je pričakovano slavila Marija Fras B3, na drugem mestu je pristala Marija Štemberger, bron pa je zaradi več podrtih devetk osvojila Barbara Mlakar. Vsa tri odličja v ženski konkurenci so odšla v MDSS Celje.

Organizator za naslednje leto obljublja širitev turnirja z mednarodno udeležbo.