S finalnimi boji v ekipni konkurenci na 6. odprtem prvenstvu Slovenije Thermana Laško 2009, se je zaključilo petdnevno tekmovanje športnikov invalidov v namiznem tenisu iz 27 držav.

Slovenci smo imeli zadnji dan v konkurenci še žensko ekipo Mateja Pintar in Andreja Dolinar, ki je po dopoldanskem porazu v polfinalu z ekipo Srbije, morala priznati premoč tudi v tekmi za 3. mesto s predstavnicama Švedske.Slovenija je tako na tem turnirju osvojila tri bronaste medalje. Z dvema medaljama je najuspešnejša Jolanda Belavič, ki je bron osvojila v konkurenci posamezno ter v paru skupaj s predstavnico Turčije. Bronasto medaljo v disciplini Open pa je osvojila Mateja Pintar Bera slovenskih medalj na dosedanjih petih mednarodnih turnirjih v Laškem od leta 2004 se je tako povzpela na 17, od tega 6 zlatih, 1 srebrno in 10 bronastih. Za vse predstavnike evropskih držav je bil turnir v Laškem dobra priprava za evropsko prvenstvo, ki bo v začetku junija v Genovi, Italija. Slovenska reprezentanca je skupaj z nekaterimi drugimi bivanje v Laškem podaljšala za  teden dni priprav na omenjeno prvenstvo. Priprave bodo potekale pod strokovnim vodstvom Gorazda Vecka, trenerja slovenske reprezentance, ki mu je bila v teh dneh zaupana visoka mednarodna funkcija. Imenovan je bil za vodjo vseh mednarodnih turnirjev.