Tekma proti Turčiji je slovenski reprezentanci odprla pot v boju za uvrstitev med prvo deseterico. Po dveh porazih in Lukičevi prepovedi igranja na eni tekmi, nadaljevanju izjemne igre in meta Jakofčiča tudi v četrti tekmi Slovenije, izjemna obramba in met Šebjana in ponovno izjemna igra Makuca,  so bili razlogi, ki so Slovenijo vodili proti zmagi. V prvi četrtini so jo fantje začeli naskakovati s 6 točkami prednosti. V drugi četrtini je razlika med reprezentancama narasla za 18 točk v korist Slovenije, prednost so držali tudi v tretji četrtini, ko je rezultat narasel na 20 točk razlike. V zadnjo četrtino so vstopili z rezultatom 60:44 in držali 10 točk vseh zadnjih 8 minut, v zadnjih dveh pa so razliko povečali na 20 točk in zmagali z rezultatom 81:62. Prepričani smo, da lahko slovenska reprezentanca v nadaljevanju prvenstva črpa navdih z včerajšnje tekme in poseže po mestih v prvi deseterici.

Nastop naših je komentiral trener Peter Brumen, ki naše fante pili in usmerja v igralski taktiki že 13 let. Za izjavo smo prosili tudi igralca z najdaljšim stažem v slovenski reprezentanci, Damjana Šebjana, ki naše barve zastopa vse od leta 1992.

Strelci: Jakofčič (30), šebjan (14), Makuc (19), Rankovič (5), Drekonja (5), Perič (4), Starc (4).

Skoki: Jakofčič (23), Perič (7), Rankovič (7), Šebjan (4);