Ljubljana, 25. aprila (STA) – Igralci Mercatorja Ljubljana so osvojili jubilejni 30. Pogačnikov memorial in hkrati 14. mednarodni turnir v košarki na invalidskih vozičkih v Ljubljani. V finalni tekmi je Mercator premagal italijanski Treviso s 68:48 (33:17). V zadnjih sekundah je s trojko zmago potrdil organizator igre Marjan Trdina, najboljši igralec turnirja.

V tekmi za tretje mesto je Vrbas iz Banja Luke premagal hrvaško ekipo iz Vodic s 56:52, češki Hobit Brno pa je v tekmi za peto mesto po podaljšku premagal avstrijski Salzburg s 50:47; Avstrijci so ves čas rednega dela vodili, Čehi pa so dodatni del igre izsili s trojko.

Najboljša strelca turnirja, ki je v športni dvorani osnovne šole v Zgornjem Kašlju pri Ljubljani potekal od 23. do 25. aprila, sta bila Flavio Cardoso (Treviso) in Izo Semenovič (Mercator Ljubljana). Za najboljšega igralca so razglasili Trdino.