Golbal reprezentanca je danes nastopila proti tajski reprezentanci in jih suvereno premagala s 15:5.

“V dopoldanskem srečanju smo premagali Tajsko z rezultatom 15 : 5 (7 : 2). Koncentrirano od začetka, s poudarkom na pravilnih metih, smo si že do polčasa priigrali 5 zadetkov prednosti. V drugem smo iz številnih kazenskih strelov, ki so jih napravili nasprotniki, rutinirano zaključili tekmo“, je tekmo opisal trener More.

V popoldanskem delu so nastopili proti Avstraliji: “Spet smo na samem začetku odigrali odlično in v 4. minuti vodili s 4 : 0. Nato sta nas z dvema res očitnima napakama, presekala sodnika, saj sta nam dosodila dva kazenska strela, ki sta ju videla edina v dvorani. To nas je malce znerviralo, a smo po delnem izidu 3 : 1 za nasprotnika, do polčasa le uspeli strniti vrste in ga dobiti z 8 : 5. V drugem polčasu se je rajanje brazilske sodnice in nemškega sodnika še nadaljevalo. Z velikim številom kazenskih strelov za obe strani, sta dobesedno raztrgala in do konca naživcirala obe ekipi, slabše pa smo jo odnesli mi, saj smo v vsej tej nervozi tudi sami dobili tri res poceni gole. Končni rezultat je bil tako 11 : 11. Po tekmi pa se je veliko govorilo o sojenju na tej tekmi. Fantom nimam kaj očitati, sem pa malce razočaran nad sodniki.”

Jutri fante čakata dve tekmi – dopoldne proti Iraku, popoldne pa izredno pomembno proti Kanadi.