V soboto 21. maja se je v Radencih odvijal tradicionalni 31. Maraton treh src. Na 21 km se je s kolesi na ročni pogon, tako imenovanimi “handbike” kolesi, pomerilo tudi 12 tekmovalcev, paraplegikov, iz Slovenije in Hrvaške. Kljub visokim temperaturam in žgočemu asfaltu so dosegali odlične čase na progi, kjer so se pozneje pomerili tudi tekači. Z zmago je slavil Marko Sever, ki je prevozil 21km v 37min in 13s, na drugo mesto se je uvrstil Ješe Edo, tretje mesto pa je zasedel Novak Stanko. Tudi vsi ostali tekmovalci so pokazali, da so v dobri kondicisjki pripravljenosti, kar kaže na to, da je vožnja s kolesi “handbike” vedno bolj popularna tudi pri nas v Sloveniji.

Na 31. Maratonu treh src je nastopil tudi odlično pripravljen predstavnik slepih in slabovidnih, Sandi Novak, ki je v spremstvu svojega vodiča uspešno pretekel  razdaljo 21km in s časom 1ura 26min in 22s zasedel 44. mesto.