Od 3.7 do 10.7.2011 poteka v Berlinu evropsko prvenstvo v plavanju invalidov.  Med 450 plavalci in plavalkami iz 36 držav bodo pod vodstvom glavnega trenerja Bora Štrumblja ter pomočnikov Aleša Kuharja in Dolores Žičkar, plavali tudi naši reprezentanti. Plavalne moči bodo merili v svojih skupinah Darko Đurić, Aleš Sečnik in Alen Kobilica.

V prvih dneh sta nastopila v disciplini 50m prosto Aleš Sečnik v skupini S2 ter Alen Kobilica v skupini S11. Oba nastopa sta se končala z diskvalifikacijo. Prvo diskvalifikacijo je zaradi nepravilnega plavanja dobil Aleš Sečnik, danes pa jo je zaradi napake na štartnem bloku dobil še Alen Kobilica. V skupini S2 je na 50m slavil Rus Kokarev Dimitry s časom 1:01,21. V skupini S11 pa je 1.mesto osvojil svetovni rekorder Enhamed Enhamed (ESP) s časom 27.01.

Boro Štrumbelj:
»Prvi dan je nastopil Aleš Sečnik in bil na žalost diskvalificiran. Drugi dan je zelo dobro nastopil Alen Kobilica, ki bi se s časom 30.20 uvrstil v finale z osmim časom, vendar je storil pred štartom nedovoljen gib. Čeprav ni štartal predčasno so ga strogi sodniki vseeno diskvalificirali. Vseeno smo lahko z Alenovim nastopom in doseženim časom zadovoljni. Jutri je za našo ekipo udarni dan, ko se nam v disciplini 50 m delfin obeta prva slovenska medalja v plavanju po nekaj letih, če se nas ne bo spet držala smola in se ne zgodi kaj nepredvidenega.«

Rezultati 50m prosto:

Kvalifikacije_Aleš Sečnik S2
Final_S2
Kvalifikacije_Alen Kobilica S11
Final_S11

Vse jutranje in popoldanske nastope si lahko ogledate preko uradne spletne strani prvenstva: http://www.ecswimming2011.mediafactum.net/spoboxtv.html#spobox=/03-09-juli-live-berlin