Na 9. Odprtem prvenstvu Slovenije-Thermana Laško v namiznem tenisu za invalide so prvič nastopili tekmovalci in tekmovalke kategorije 11. To so osebe z motnjami pri učenju, ki redno nastopajo na paraolimpijskih igrah. Tokrat jih je v Laškem nastopilo 16, od tega 11 moških in 5 žensk, med njimi tudi vodilni na svetovni lestvici Francoz Pascal Pepeira Leal. V Laškem je Francoz osvojil srebrno medaljo, saj ga je v finalu premagal Peter Palos iz Madžarske, drugi na svetovni lestvici, tretje mesto pa je pripadlo še enemu Francozu Richard Valle. Pri ženskah kategorije 11 so si medalje razdelile Rusinja Anzhelika Kosacheva, Britanka Victoria Nromley in Francozinja Magali Rousset (nosilci medalj v kategoriji 11 na spodnjih fotografijah). So pa Francozi osvojili tudi največ medalj v posamezni konkurenci, sedem, od tega 1 zlato, 1 srebrno in 5 bronastih,  vendar je prvo mesto glede število zlatih medalj pripadlo Turčiji (3).