Slovenija je na včerajšnji tekmi z Bosno in Hercegovino priznala njihovo premoč.

{gallery}slike/120626ECMB(1){/gallery}

BiH je upravičila svoj sloves že v prvih 20 minutah. Varovanci selektorja Petra Jakšeta so držali korak do 10:10, potem pa so vajeti igre v svoje roke vzeli gostje. Po prvi četrtini je bil rezultat 19:11, ob koncu prvega polčasa pa 43:16. V domači vrsti se je izkazal Gregor Gračner s petimi točkami. V drugem polčasu se razmerje moči na parketu ni spremenilo. Konec igre je prinesel zmago BiH s 73:31.

BIH – Slovenija 73:31 (11:19, 5:24,12:11, 3:19)

Bosna in Hercegovina: Fazlić 6, Imsirović 6, Ignjatović 2, Majstorić 4, Velibašić 7, Arnaut 8, Modronja 15, Purić 1, Šušnjar 2, Šejmenović 22.

Slovenija: Slapničar 2, Gračner 10, Hodžić 2, Budimlić 6, Mušič 1, Banjac 5, Ceglar 2, Centrih 3.

Vir foto: Danilo Kesić/kosarka.si