S s štirimi tekmami se je danes v Laškem končalo predtekmovanje 13. evropskega prvenstva v košarki na vozičkih skupin B. Tekmovanje organizirata ZSIS – POK ter Zveza paraplegikov Slovenije.

V dvorani Tri lilije se je današnja igra med Slovenijo in Francijo (še lani je igrala v skupini A) končala v prid Francozov. Na začetku tekme so Francozi povedli 7:3, vendar so jih je naša ekipa kmalu ujela s 7:7 in nato še 10:10. Prva četrtina je vseeno pripadla igralcem iz Francije (14:10). Rezultat po prvem polčasu je bil 28:19 z vodstvom Francozov. V drugem polčasu so Francozi napadli z vso močjo, igrali precej bolj agresivno ter na koncu prišli do prepričljive zmage 77:43. Tekmo Slovenija in Francije pa si je ogledal tudi generalni sekretar Košarkarske zveze Slovenije Iztok Rems.

Fotogalerija tekme SLOVENIJA-FRANCIJA:

{gallery}slike/120628ECMB(1){/gallery}

Preden sta parket dvorane Tri lilije preplavili ekipi Slovenije in Francije, sta se spoprijeli Rusija in Hrvaška. Igra se je končala z zmago Rusije (71:63).

Zadnja tekma predtekmovanj med Avstrijo ter Bosno in Hercegovino e prinesla zmago slednje (71:58). Že po sredinah tekmah je bilo jasno, da sta si v grupi A polfinale priigrali Hrvaška in Švica, v grupi B pa Francija ter Bosna in Hercegovina. v soboto Slovenijo čaka tekma za končno 5. mesto, pomerila pa se bo z Rusijo, ki je v grupi A zasedla 3. mesto. V polfinalu se bodo pomerile naslednje ekipe: Hrvaška – BiH ter Francija – Švica. V boju za obstanek se bodo spoprijeli Litovci z Ukrajinci ter Čehi z Avstrijci. V soboto, 30. 6., se nam bo na zaključni prireditvi EP v košarki na vozičkih pridružil tudi častni pokrovitelj tekmovanja predsednik republike dr. Danilo Türk.

Po koncu rednega dela sledijo izločilni boji. Po dve reprezentanci iz vsake skupine se uvrstita v polfinale, zadnji dve pa se borita za obstanek oz. pred izpadom. Tretja ekipa po prvem delu se s tretjo iz druge grupe pomeri za končno 5. mesto.