Francija je zmagala na evropskem prvenstvu skupine B, ki ga je med 24. in 30. junijem gostilo Laško.

V finalu so galski petelini premagali BiH. Obe ekipi napredujeta v skupino A. Bron je osvojila Švica, 4. mesto pa Hrvaška. Slovenija je končala na 6. mestu, v skupino C se selita 9. in 10. ekipa prvenstva – Avstrija in Ukrajina.

Tekmovanje sta organizirali ZŠIS – POK in Zveza paraplegikov Slovenije, generalni pokrovitelj tekmovanja je bila Thermana Laško, častni pokrovitelj pa predsednik republike dr. Danilo Türk, ki je tudi podeljeval priznanja in pokale. Zbrane košarkarje je obiskal tudi nekdanji reprezentant Samo Udrih.

Medalje in pokale so podeljevali tudi Emil Muri (predsednik ZŠIS – POK), Jože Okoren, Žarko Tomšič, član org. odbora EP, Rainhold Scherffner, tehnični delegat, Maureen Orchard, predsednica svetovne zveze košarke na vozičkih, župan Laškega Franc Zdolšek, Jan Berteling, predsednik evropske zveze košarke na vozičkih ter mag. Franc Hočevar, predsednik organizacijskega odbora.

Mag. Hočevar je ob koncu dobil tudi posebno priznanje evropske zveze za izjemno organizirano tekmovanje.